Motoring aneb Auta nás baví

Grafické návrhy polepů závodních vozů, vizuály pro závodní týmy, logotypy akcí. Výčet grafických prací a realizací v oblasti motorismu je široký. Auta máme v agentuře rádi.

"Díky mé profesi automobilového designéra získala agentura INUA výrazný motoristický "nátisk". Vazba na motorsport vznikla za mého působení ve Škodě Auto. Dnes děláme to, čemu nejvíc rozumíme a na výsledku je to znát."

Roman Fluxa, majitel agentury

Návrh polepu závodního vozu posádky Václav Pech - Petr Uhel

EuroOil Invelt Team Porsche GT3

Spolupráce s týmem Václava Pecha započala již při představení vozu MINI JCW S2000, na který jsme polep realizovali pro BMW Invelt v kooperaci se společností RALLYEDESIGN. V té době vznikl kompletní týmový vizuál zahrnující také doprovodné vozy. Design pro Vaškovo porsche vznikl v roce 2015 a v „ostré“ premiéře jej představila dvojice Pech – Uhel na Rallye Šumava Klatovy 2016. Design se s drobnými úpravami objevil o sezonu později na Fiestě R5, kde vydržel 3 roky. V sezoně 2020 jej fanoušci mohli poprvé spatřit na Fordu Focus WRC.

Klient:

BMW Invelt

Realizace:

2016

Design:

INUA / Roman Fluxa

3D model / vizualizace:

INUA / Daniel Babica

Foto:

INUA / Ivo Novák

Odkaz:

Přejít na stránky týmu

Design koncept pro online magazín RALLYLIFE.cz

"RallyLife" MINI Paceman WRC

Grafické cvičení, které dopadlo na výbornou. V rámci online marketingu na náš web RALLYLIFE.cz jsme potřebovali vyzkoušet sílu virálu. Vznikl nápad vytvořit virální vizualizaci neexistujícího speciálu WRC. Jako „nosič“ posloužilo MINI JCW WRC. Originální MINI se svou neohrabanou siluetou jsme „přestavěli“ na karoserii vzhledově svižnějšího kupé Paceman stejné značky. Realistická vizualizace se stala jednou z nejúspěšnějších vytvořenou v naší agentuře. Silvestrovsky laděný článek obletěl navzdory české lokalizaci doslova celý svět.

2020_INUA_portfolio_motoring_MINI JCW Paceman WRC_before2020_INUA_portfolio_motoring_MINI JCW Paceman WRC_after
Klient:

INUA / RALLYLIFE.cz

Realizace:

2013

Autor:

INUA / Roman Fluxa

Foto:

BMW / MINI

Odkaz:

Přejít na článek

Návrh vizuálu týmu Agrotec Czech Abarth Team

Agrotec Czech Abarth Team

Další z příjemných projektů svěřil naší agentuře Martin Rada. Na základě předchozí spolupráce, kdy jsme pro tým Agrotec Racing vysázeli knihu „Deset let s Alfou“ a vzpomínkový bulletin k 10. výročí Rally Hustopeče, přišla nová výzva v podobě návrhu vizuálu Agrotec Czech Abarth Teamu. Grafické práce zahrnovaly návrh logotypu, polep závodního speciálu Fiat 124 Abarth, návrh polepu servisního kamionu a doprovodných vozidel.

Klient:

Agrotec Group

Realizace:

2017/2018

Design:

INUA / Roman Fluxa

3D model / vizualizace:

INUA / Daniel Babica

Web:

Přejít na web týmu

Vizualizace pro online magazín RALLYLIFE.cz

"RallyLife" Škoda Vision WRC II

Vůbec nejúspěšnější z motosport vizualizací, které jsme vytvořili a publikovali na RALLYLIFE.cz. Studie Škoda VisionD nás inspirovala k vytvoření konceptu vozu specifikace WRC. Díky stesku fanoušků po „véercéčkách“ a rostoucí popularitě značky Škoda v rally jsme dalším virálním obrázkem úspěšně zviditelnili naši značku RallyLife.

Zadavatel:

RALLYLIFE.cz

Realizace:

2011

Design / vizualizace:

INUA / Roman Fluxa

Web:

Přejít na článek

Návrh vizuálu týmu DBRC a polep závodního vozu

DBRC / Jaguar XJS

V období 2013 a 2014 jsme se vezli na vlně zájmu o historické automobily. Naše orientace tímto směrem byla stále silnější. S nadšením jsme vždy na jaře odlétali navštívit výstavu Race Retro v Coventry. Právě jedna z cest do Anglie stála u zrodu spolupráce s Davidem Bečvářem, zapáleným fandou značky Jaguar a pravidelným účastníkem rakouského okruhového šampionátu HistoCup. Pro Davida jsme postupně zpracovali dva koncepty. Prvním z nich byl návrh designu polepu Jaguaru XJS. Jednalo se o zahřívací designérské „cvičení“, kdy jsme vyšli z grafiky týmu TWR (Tom Walkinshaw Racing) z osmdesátých let minulého století.

Klient:

DBRC s.r.o.

Realizace:

2013/2014

Design:

INUA / Roman Fluxa

3D model / vizualizace:

INUA / Daniel Babica

Foto:

DBRC

Web:

Přejít na webDBRC

Design koncept pro online magazín RALLYLIFE.cz

"RallyLife" Audi Quattro WRC

Náš motoristický online magazín RALLYLIFE.cz měl krátce po spuštění, když Audi v Paříži představilo Quattro Concept. Hozená rukavice naší redakci. Quattro má každý fanda rally spojené s bláznivou érou vozů Group B a bílo-žlutou livrejí hlavního sponzora HB. Vytvořit retro design ve stejné barevnosti nám příliš práce nedalo.

Zadavatel:

RALLYLIFE.cz

Realizace:

2010

Design / vizualizace:

INUA / Roman Fluxa

Foto:

AUDI

Odkaz:

Přejít na článek

2020_INUA_portfolio_motoring_002_Audi Quattro WRC_2010_before2020_INUA_portfolio_motoring_002_Audi Quattro WRC_2010_after
Zhotovení 3D modelu a návrh polepu závodního vozu Jaguar

"Group 44" DBRC XJS Jaguar

Zatímco na výše uvedeném Jaguaru XJS v barvách TWR jsme se jen zahřívali, ta pravá výzva přišla s poptávkou na návrh polepu „XJSa“ v legendárním rozšířeném provedení „Group 44“. V originále se jednalo o jedinečný exemplář postavený společností Group 44 Inc. pro nasazení v sérii SCCA Trans Am. V sezoně 1981 s tímto vozem Bob Tullius zaznamenal 3 vítězství. Jaguar XJS (XJR-4) se dochoval až do současnosti a po renovaci jej mohou fanoušci občas obdivovat na některé z prestižních akcích. Tým DBRC se rozhodl inspirovat tímto provedením a padlo rozhodnutí postavit rozšířenou verzi modelu XJS. V naší agentuře jsme vytvořili 3D model a navrhnuli polep v týmových barvách.

Klient:

DBRC s.r.o.

Realizace:

2016/2017

Design:

INUA / Roman Fluxa

3D model / vizualizace:

INUA / Daniel Babica

Web:

Přejít na web DBRC